Zawody wędkarskie w Morskim Oddziale Straży Granicznej

Peter Grochówka uczestniczył w V Mistrzostwach Morskiego Oddziału Straży Granicznej w wędkarstwie spławikowym, pod patronatem kontradmirała SG Piotra Stockiego, komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Zawody odbyły się nad jeziorem Ostrzyckim. Tegorocznymi mistrzami zawodów zostali funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krynicy Morskiej.

W zmaganiach uczestniczyło siedem drużyn: z Elbląga, Gdańska, Władysławowa, Krynicy Morskiej, Komendy MOSG oraz Stowarzyszenie Instytut Rozwoju „Plus” z Kartuz. Sędziów pomocniczych mistrzostw wystawiło Koło PZW nr 136 Policyjne Gdynia, głównym sędzią był Arkadiusz Styborski z PSG we Władysławowie.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z PSG w Krynicy Morskiej (7,85 kg ryb), na miejscu drugim uplasowali się funkcjonariusze z PSG w Gdańsku (6,06 kg), a na trzecim z Komendy MOSG (3,08 kg). Indywidualnie zwyciężył Tomasz Turzyński z PSG w Krynicy Morskiej (3,59 kg) przed Sławomirem Turko z PSG w Gdańsku (3,04 kg) i Grzegorzem Ceglarskim z KMOSG (3,00 kg).

Największa ryba, leszcz ważący 77 dkg, trafiła się Michałowi Suszyńskiemu z PSG w Krynicy Morskiej, a pechowcem mistrzostw okrzyknięto Dariusza Kesslera z PSG we Władysławowie.

Zawody wędkarskie połączono z festynem dla dzieci, które mogły skorzystać z rejsu statkiem po jeziorze Ostrzyckim. Dodatkową atrakcją była maszyna z popcornem oraz drobne upominki związane z wędkarstwem dla najmłodszych.

Obecny na mistrzostwach zastępca komendanta Morskiego Oddziału SG kmdr SG Wojciech Heninborch wysoko ocenił organizację zawodów i zachęcał do przyłączenia się do Koła Wędkarskiego PZW NR 120 przy Morskim Oddziale Straży Granicznej.

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziałowy NSZZ FSG przy MOSG.

źródło: morskistrazgraniczna.pl
fot. grochowka.com

Posted in Gdzie byliśmy.