Peter Grochówka podczas ubierania choinki w Łebie

Nasza grochówka tym razem zagościła w Łebie. 5 grudnia 2015 roku na miejskim deptaku w Łebie odbyło się wspólne ubieranie choinki przez mieszkańców miasta Łeby.

Impreza zaczęła się od godziny 15-tej biegiem mikołajkowym, a później Święty Mikołaj rozdawał upominki. W międzyczasie można było zawiesić na drzewku bożonarodzeniowym przyniesione przez siebie ozdoby świąteczne. Dodatkową atrakcją była kąpiel morsów łebskich w basenie. Oprócz naszej grochówki można było skosztować pysznego ciasta oraz napić się ciepłej herbaty lub kawy w stoisku przygotowanym przez Radę Rodziców.

Zabawy dla dzieci prowadziła Basia Iskra (Animax Sarbsk). Swoją obecność też zaakcentowali przedstawiciele klubu motocyklowego Cruise Raider, którzy wzięli udział w paradzie Mikołajów na motorach ulicami Łeby. Szkolny Klub Sportowy „Młode Orły” zachęcał mieszkańców do sportowej zabawy przed choinką. Na koniec gościnnie wystąpił zespół The Trip Band, który zagrał świąteczne utwory.

W przyszłym roku organizatorzy zapowiadają kontynuacje tej wieloletniej, rodzinnej tradycji związanej ze wspólnym ubieraniem drzewka bożonarodzeniowego w Łebie połączonej z Mikołajkowym Biegiem w szpilkach, co ma być nie lada atrakcją dla gości odwiedzających Łebę zimową porą.

Posted in Gdzie byliśmy and tagged .